Meniu
Prenumerata

pirmadienis, rugsėjo 16 d.


Komentarai
KOMENTARAS
Jungtinės Tautos – tuštybės mugės saulėlydis
Rašant šį tekstą į Niujorką sugužėjo gausybė pasaulio valstybių lyderių ir įtakingiausių politikų – vyko kasmetė, 78-oji, Jungtinių Tautų Generalinė asamblėja. Tai kaip ir turėjo būti grandiozinis įvykis, nes planuota, kad 193 valstybių narių Generalinėje asamblėjoje kalbės 145 šalių vadovai (tarp jų – ir JAV prezidentas Joe Bidenas, ir Lietuvos vadovas Gitanas Nausėda).
Komentarai
KOMENTARAS
Laimėti taiką, o ne karą
Dar pavasarį vienas geriausių sovietinės istorijos žinovų ir Rusijos ekspertų Stephenas Kotkinas, kalbėdamas apie Ukrainos karo ateitį, iškėlė klausimą, kaip
Kava su IQ
IŠSKIRTINIS INTERVIU
B. Browderis: sunku įsivaizduoti, kad V. Putino režimas gali ilgai išgyventi
Billas Browderis – ne tik garsus verslininkas, jis puikiai žinomas dėl savo kovos su korupcija. Būtent jo pastangomis „Magnickio aktai“
Komentarai
KOMENTARAS
Generolo skambutis, kuris Lietuvos nepažadino
Buvęs JAV sausumos pajėgų vadas Europoje ir NATO Jungtinės sausumos pajėgų vadavietės vadas atsargos generolas leitenantas Benas Hodgesas iki šiol buvo mėgstamas Lietuvoje ir net apdovanotas ordinu „Už nuopelnus Lietuvai“ Komandoro kryžiumi. Jis ne tik daug prisidėjo prie Lietuvos gynybos stiprinimo, NATO gynybos spragų išryškinimo, bet ir aršiai ragina Vakarus labiau padėti Ukrainai, kritikuoja Vakarų sostines ir lyderius dėl neryžtingo atsako į Rusijos agresiją.
Komentarai
KOMENTARAS
O jei Turkija nesutiks…
Tai būtų pesimistinis scenarijus, kuris, manyčiau, netaps realybe. Esu labiau linkęs tikėti, kad dar iki NATO viršūnių susitikimo Vilniuje liepos 11 ir 12 d. Turkijos parlamentas patvirtins Švedijos ir Suomijos narystę NATO.
Komentarai
KOMENTARAS
Kaip karo metai pakeitė ES
ES pradėjo ir baigė metus krizėmis, o 2023-ieji irgi ramybės nežada. Praėjęs sausis pasveikino Briuselį Rusijos keliama įtampa, kuri galiausiai
Komentarai
KOMENTARAS
Kodėl turime būti dėkingi Ukrainai?
Rusijos agresija prieš Ukrainą neabejotinai yra šių metų ar net dešimtmečio įvykis, o, priklausomai nuo karo baigties, ji gali tapti net šimtmečio įvykiu ir nustumti tokį XXI a. sukrėtimą kaip Rugsėjo 11-oji.
Komentarai
KOMENTARAS
Lietuvos ambicijos ir NATO šaltukas
Birželio pabaigoje vyksiantis NATO lyderių susitikimas Madride gali tapti istorinis tiek pačiam Aljansui, tiek Lietuvai. O gali ir netapti. Pirmasis ir
Komentarai
KOMENTARAS
Suprasti pabėgėlius iš Ukrainos
Apie pabėgėlius iš Ukrainos – gerai arba nieko. Regis, tokia mintis įsivyravo Lietuvos informacinėje erdvėje. Kitu atveju tai gali būti
Komentarai
KOMENTARAS
Kokio pažymio nusipelno EK ir V. Sinkevičius?
„Gal užteks tų krizių“, – tikriausiai pagalvos ir atsidus Ursula von der Leyen, prieš užpūsdama žvakutes ant torto Europos Komisijos (EK) dvejų metų gimtadienio proga. 2019 m. gruodžio 1 d. darbą pradėjusią EK ir antruosius metus lydėjo didžiulės krizės.
Komentarai
KOMENTARAS
A. Merkel palikimas
Nuo 2005 m. galingiausią ES šalį valdžiusios kanclerės Angelos Merkel pasitraukimas žymi visos eros pabaigą ne tik Vokietijoje, bet ir Bendrijoje. Šis pokytis – ne tik didelis iššūkis, bet ir galimybės.
Komentarai
KOMENTARAS
AUKUS cunamis pasiekė ir Baltijos pakrantę
AUKUS, arba kitaip – Jungtinių Valstijų, Jungtinės Karalystės ir Australijos saugumo aljanso (prieš Kinijos hegemonines ambicijas), sudarymas yra neabejotinai svarbiausias rugsėjo (jei ne metų ar net dešimtmečio) įvykis. Prieš jį nublanksta tiek Rusijos bei Baltarusijos karinės pratybos „Zapad 2021“, tiek Europos Komisijos pirmininkės Ursulos von der Leyen metinis pranešimas apie padėtį bendrijoje. Tačiau visi šie įvykiai susiję ir dar labiau susisies ateityje, o tai turės rimtą poveikį Lietuvai.
Komentarai
KOMENTARAS
Ar vėl įsižiebs D. Grybauskaitės žvaigždė?
Liepos mėnesį įtakingiausias Briuselio institucijose (à la „Briuselio burbule“) leidinys Politico.eu pranešė, kad prezidentė Dalia Grybauskaitė įvardijama kaip viena kandidačių į NATO generalinius sekretorius. Kiek tikėtina, kad Lietuvos atstovė taps galingiausio karinio aljanso vade?
Komentarai
RUSIJA IR ES
Kodėl V. Putinui šypsosi žvaigždės
Dalis ekspertų ir politikų teigia, kad pastarųjų dienų įvykiai rodo, jog prezidento Vladimiro Putino režimas silpsta ir todėl imasi desperatiškų veiksmų. Manyčiau, kad viskas atvirkščiai – kaip pasakytų Palmyra, V. Putinui šypsosi žvaigždės, ypač galios žaidimuose su Vakarais.
ŽYMA
EVALDAS LABANAUSKAS